5 דברים שיש להימנע מהם במהלך אילוף הכלבכשאתה מאלף את כלבך, יהיו כמה מלכודות שאתה בטוח תיתקל בהן. אם תדע אותן לפני שאתה מגיע לנקודה הזו, זה יעזור לך להימנע מאוחר יותר ממצבים מלחיצים. הטעות הגדולה ביותר שרוב האנשים עושים היא גם זו שלמאלפים חדשים הכי קל להיות קורבן שלה. זו הסכנה של לצפות ליותר מדי.
כלבים הם יצורים מאוד אינטליגנטיים ובאופן כללי קל מאוד לאלף אותם. לכן, כשאתה יוצא לפארק עם כלבך הלא מאולף והאדם שלידך משחק בפריסבי עם הרועה הגרמני שלו. והפודל בהמשך השביל מחכה בסבלנות במקום לתקוף אנשים שעושים פיקניק, יהיה זה קל לחשוב שכלבך צריך לדעת את ההתנהגויות האלה מלידה. לעתים קרובות אנחנו שוכחים שמאחורי הכלבים הנפלאים האלה יש הרבה שעות של אילוף. הכלב שלך יכול ללמוד בדיוק את אותם תעלולים, אבל ייקח זמן עד שהוא יטמיע את השיעורים האלה. אל תצפה מכלבך ללמוד את כל הנהלים האלה בן לילה. זה רק יוביל אותך למלכודת מספר שתיים.
רכוש עכשיו את הקורס המקיף לאילוף כלבך בשיטת עשה זאת בעצמך וחסוך אלפי שקלים.
הבעיה השנייה שאנשים ייתקלו בה היא להתרגז. זה בדרך כלל מוביל לבעלים שנגמר לו האוויר ושצועק בכל הכוח, בכלב מופחד, וקרוב לוודאי גם לביקור במחלקת צעד בעלי חיים המקומית, תלוי לאן האדם מנווט את התסכולים שלו. כדי להימנע מהמלכודת הזו, עשה מאמץ מודע לעולם לא לצעוק על חיית המחמד שלך, ולהכות אותה זה תמיד תהיה טעות. לצעוק על חיית המחמד שלך יעשה מעט כדי לתקן את ההתנהגות השגויה שלה, ותגרום יותר נזק ליחסים שלך עם החיה. זה יוביל לחיה עצבנית שפוחדת ממך במקום לציית לפקודות שלך.
הדבר השלישי שצריך להימנע ממנו נמצא בצד השני של הסולם. הכוונה היא לאנשים שנותנים לכלב להיות האדון. זה מזיק באותה מדיה ליחסים שלך עם החיה, כי לחיה אין שום שליטה בהתנהגות שלה ותוך זמן קצר היא יכולה להפוך להיות מסוכנת לעצמה ולאחרים. כלבים הם יצורים שחיים בלהקות, והם מחליטים מ��ר מי המנהיג ומי אחריו. אם לא תיקח את תפקיד המנהיגות מההתחלה, אתה יכול להיות בטוח שהחיה שלך תעשה את זה. כלב ללא אדון ייתקף באמוק ומהר מאוד ייכנס לצרות כשהוא רודף אחרי מכוניות ואנשים, הורס רכוש והופך את עצמו למפגע. הטעות הזו היא שוות ערך להתעללות בבעלי חיים והיא גרועה כמעט כמו הטעות הקודמת.
הדבר הרביעי שיש להימנע ממנו הוא לוותר. לבעלי כלבים רבים יש כלבים שמעולם לא מימשו את הפוטנציאל המלא שלהם בגלל שהבעלים איבד את העניין באילוף שלהם. כלבים אוהבים ללמוד, במיוחד כאשר הבעלים מתגמל אותם על מאפייני התנהגות שהם למדו היטב. בגלל שלבעלים רבים כנראה אין זמן ואולי גם סבלנות, הם יהיו די מאושרים אם היתה להם חיה שפשוט עונה לשם שלה ומפסיקה לנבוח כשצועקים עליה שוב ושוב. בבקשה אל תיתן לעצמך ליפול למלכודת הזו. חיית המחמד שלך היא חיה מאוד אינטליגנטית והיא מסוגלת ללמוד הרבה יותר. מדי פעם, כבר קרה שכלבים פיתחו נוירוזות בגלל שעמום שנובע ממחסור באתגרים. זה מוביל לחיה לא בריאה עם התנהגות חברתית גרועה, שתהרוס רהיטים או אפילו את הגוף שלה עצמה. הכלב שלך יכול להגיב ואכן יגיב לניסיונות האילוף שלך אם תיתן לו מספיק זמן לעשות את זה.
הנקודה החמישית שאנחנו ממשיכים להדגיש (ובהחלט צריכים להמשיך) היא שאנשים לא מצליחים להיות עקביים. אם אתה אומר לכלב שלך לשבת והוא לא עושה את זה, תתמיד בזה עד שהוא יעשה את זה. תמיד תשתמש באותן מילות פקודה ותאכוף את אותה פעולה בכל פעם ופעם. אכוף את הפקודה באופן ידני במקרה הצורך כדי לקבל את התגובה הרצויה, ותגמל את החיה עם זמן משחק כלשהו או תשבח אותה במילים על כך שביצעה כראוי את הפעולה. עקביות היא המפתח לאילוף חיית המחמד שלך. שיעורים חוזרים ונשנים שנלמדים על בסיס סדיר עם תגמולים עקביים הם הכרחיים כדי שאילוף חיית המחמד שלך יהיה מוצלח.
ידיעת חמש המלכודות האלה לפני שהן קורות תחסוך ממך תסכולים רבים בזמן שאתה מאלף את חיית המחמד שלך, ויהיו לך יחסים הרבה יותר בריאים ומאושרים עם חיית המחמד שלך.