3 סודות לאילוף טוב לכלב

קרוב לוודאי שמספר הגישות לאילוף כלבים הוא כמספר הכלבים שיש לאלף! נראה כאילו בכל יום צצות שיטות וטכניקות חדשות או שמחזירים לשימוש שיטות ישנות. אם תבדוק על המדפים בחנויות הספרים או תעשה חיפוש מהיר באינטרנט, תהיה המום ממספר הדרכים לאילוף כלבים.
למרות כל המחלוקות הגדולות לגבי שיטות, כמעט כל שיטה מוצלחת לאילוף כלבים מבוססת על טכניקות של חיזוקים חיוביים. הטכניקות שהשתמשו בהן פעמים רבות בעבר ושכרוכות בהפחדה, השפלה וענישה כבר מזמן נזנחו לנוכח ההוכחה הגוברת שהן יחסית לא יעילות. כל האמצעים החדשים המומלצים לאילוף כלבים, שהם יותר יעילים, חולקים עכשיו משהו אחר במשותף: ניתן להגביר את היעילות שלהם בצורה משמעותית אם זוכרים שלושה סודות פשוטים.
רכוש עכשיו את הקורס המקיף לאילוף כלבך בשיטת עשה זאת בעצמך וחסוך אלפי שקלים.
התחל כשהם צעירים
אמרו לנו אלפי פעמים, "אתה לא יכול ללמד כלב זקן תרגילים חדשים". האמרה הפופולארית הישנה הזו, כמובן, לא לגמרי נכונה. כל כלב, בלי קשר לגיל, יכול ללמוד דברים חדשים. עם זאת, כמו כל פתגם ישן, זוכרים אותו כי הוא מכיל שמץ של אמת. כלבים, כמו בני אדם, הרבה יותר מוכנים ללמוד התנהגויות חדשות כשהם צעירים. ככל שתוכל להתחיל לאלף את הכלב מוקדם יותר, כך האילוף שלך יהיה יעיל יותר.
גורים ילמדו הרבה יותר מהר במכה אחת ועדיין להם התנהגות שטבועה בהם שצריך לבטל אותה. לכן, זה בטוח שכל משטר אימונים בנושא מסוים יהיה מוצלח יותר כאשר הוא מתבצע עם גור במקום עם כלב זקן.
אם לא היתה לך אפשרות להתחיל לאלף כלב מסוים כאשר הוא היה צעיר, אל תדאג. אילוף כלבים עדיין עובד על חיות בוגרות. עם זאת, אם כן יש לך הזדמנות, התחל לאלף מוקדם ותקצור את הפירות של יע��לות מוגברת.
הישאר עדין
כלבים הם חיות חברותיות והם מפתחים קשר אמיתי עם הבעלים שלהם. הקשר זה, במידה רבה, עומד במרכז העניין של אילוף כלבים מוצלח. כשכלב בוטח בבעלים שלו ובאמת רוצה לרצות אותו, הרבה יותר סביר שהוא יישאר קשוב וצייתן במהלך תהליך האילוף.
פעולה לא עדינה מסכנת את תוכנית האילוף כי היא פוגמת באיכות היחסים בין הכלב לבעלים.
כמובן, גם התנהגות תוקפנית היא מנוגדת ליסודות של רוב הטכניקות לאילוף כלבים. אילוף כלבים מבוסס על הרעיון שטכניקות אכיפה חיוביות משנות בצורה הטובה ביותר את התנהגות הכלב. הכנסת פעילות לא עקבית מסכלת את התהליך. מעבר לכך, יש גם עניינים אתיים ומוסריים לגבי טיפול לא הולם בחיה, בנוסף לעניינים המעשיים. באמצעות התחייבות לשמור על עדינות במהלך תהליך האילוף, אדם יכול לוודא שהוא מטפל בעקביות בכלב שלו בצורה הולמת.
בעלים עדין של כלב ימצא את עצמו עם בעל ברית בתור המאולף במקום יריב. האילוף יכול להפוך להיות תרגול של שיתוף פעולה במקום להיות קרב של רצונות. כשאילוף מתבצע בתנאים האלה, הוא נוטה לקחת פחות זמן ולהיות הרבה יותר יעיל.
הדגש מניעה
לעתים קרובות, אילוף כלב מתדרדר והופך להיות סדרה של תיקונים מתמשכים של התנהגויות, שלדעת הבעלים הן לא הולמות. זה מפחית את ההנאה שיש באילוף כלבים וגם את היעילות הכללית. דגש חזק על מניעה של התנהגות לא הולמת מפחית את הצורך בתיקונים, ויכול לסייע להאיץ את ההתקדמות.
השאיפה הבסיסית של מניעה היא להתערב לפני שנוצרת בעיה, במקום פשוט להגיב לבעיה. במקום לחכות שהכלב יטעה ואז לתקן אותו, הבעלים שפועל בעזרת מניעה יעקוב מקרוב כדי לראות קשיים שעולים, ואז יתערב מוקדם כדי למנוע מהם לקרות מתחילה.
הטכניקה הזו מאפשרת לך להימנע מלהקדיש הרבה זמן על תיקון, ולהדגיש שיטות אילוף באכיפה חיובית ואמיתית, וזה ישמור על מסלול התוכנית ויקדם את ההצלחות. זה גם יפחית את התסכול במהלך תהליך האילוף, ויהפוך אותו למהנה יותר גם לכלב וגם לבעלים.
למרות שיש אסטרטגיות אילוף רבות שניתן לבחור מתוכן, כולן יכולות להגביר את היעילות שלהן עם נצמדים לעקרונות שהוזכרו קודם. בכך שמתחילים מוקדם, נשארים עדינים ומדגישים מניעה, כל שיטה הגיונית לאילוף כלבים יכולה להשיג תוצאות טובות יותר. אם שלושת הסודות הללו נמצאים כל הזמן ברקע, הם יעזרו להגביר את היעילות של טכניקות אילוף.