פינת השינה לכלב

כלב המסתגל לפינת שינה קבוע כמלונה, שמיכה או ארגז ייעודי, חש בטחון ולא הורס רהיטים על ידי נשיכה ורביצה במקום לא מתאים.
בסיום חלק זה יכיר הכלב את מקום הלינה שלו. תדעו כיצד לגרום לו לאהוב ולהתרגל למקומו דבר שיתן לכם ביטחון שהכלב אינו גורם נזק לריהוט בבית גם כשאינכם משגיחים עליו.
כלבים חיים בלהקות, ראש השבט הוא בעל הזכות הראשונה, לכן בזמן אילוף כלבים המאלף מבצע ראשון כל פעולה ורק אחריו הכלב. יש לדאוג שהכלב יזוז אם הוא עומד בדרך כי כלבים צייתנים תמיד זזים הצידה כדי שהמנהיג יעבור, כשקוראים לו והוא בא, רצוי לתת לו פרס כלשהו, ליטוף, משחק או ממתק. נתינת פרס לכלבים ברגע שהם מצייתים לראש השבט מעודד אותם להמשיך בהתנהגות צייתנית.
לגור הכלבים צריכה להיות פינת שינה משלו, אם הוא ישן במיטתו של הבעלים הכלב יתרגל לכך שהוא שווה בדרגה לראש השבט, דבר שישפיע לרעה על התנהגותו. אי לכך הטוב ביותר לתפקיד המאלף הוא הבעלים עצמו.
איך לאלף את הכלב להסתגל לפינת שינה קבועה?
אילוף הכלב יהיה הרבה יותר קל אם מציבים לו חוקים וגבולות ברורים ועומדים על כך. חשוב מאוד ליצור תחום מוגדר לגור הכלבים, ליצור בעבורו פינת שינה, מקום שינה רך וחמים, המוגן מפני מזג האוויר ובנוסף מקום שבו יוכל לשחק ולשוטט. דבר זה ישמח את הכלב, יבנה את הביטחון העצמי שלו, יפתח את היצר הטבעי והאינסטינקטים של הכלב וכמובן וישמור על בריאותו. המקום אינו צריך להיות גדול במיוחד ומטרתו בעצם להגדיר לגור שזהו מקומו, הטריטוריה שלו ולא בכל חלקי הבית