לימוד הכלב ל"עשיית צרכים"


כיצד ללמד את הכלב "עשיית צרכים" במקום הנכון
קודם כל אל תחשבו שאתם רעים כלפי כלבכם שאתם מאלפים אותם. בטבע, הכלבים חיים בלהקה. הם צריכים להשתייך ללהקה. כאשר כלב נכנס לביתכם הוא נהיה חלק מהלהקה.
זה הופך אתכם לכלב אלפא- המנהיג של הלהקה.
כלבכם רוצה שתהיו המנהיגים. כלבכם רוצה לדעת שיש מנהיג חזק שמחלק פקודות ושומר על הסדר בלהקה. הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות במנהיגי הלהקה הוא ללמד את הכלב לא לעשות את צרכיו בבית. בטבע, כלבים(זאבים) מחונכים בגיל מוקדם לא לעשות את צרכיהם במעורת הלהקה, וחשוב שתלמדו את כלבכם לא לעשות צרכים במעורה שלכם(ביתכם).
רוב מאלפי הכלבים המקצועיים מאמינים שהגיל האידיאלי לאילוף כלב לא לעשות את צרכיו בבית הוא גיל 8-12 שבועות.
אם אתם מאלפים גור לא לעשות את צרכיו בבית, הדרך הטובה ביותר היא להשתמש בכלוב טיסה. תאמינו או לא, גורים אוהבים אילוף בכלוב טיסה. בשביל כלב כלוב הטיסה הוא כמו מערת אבותיהם של הכלבים והמקום המצומצם בכלוב הטיסה גורם לכלב להרגיש בטחון ובטיחות.
לעולם אל תשמשו בכלוב הטיסה להעניש את הכלב. כלוב הטיסה אינו כלא. כלוב הטיסה של כלבכם הוא ביתו השקט והבטוח.לעולם אל תנעלו כלב בכלוב הטיסה ליותר משעתיים או לשלוש שעות במקרה חירום בלבד.
גורים לא יבלגנו אלא אם כן תנעלו אותם למשך זמן רב מידי, ובגלל זה כלוב טיסה הוא כלי מעולה לאילוף לא לעשות צרכים בבית.נעלו את הגור כשעתיים בכלוב הטיסה ואז תוציאו אותו החוצה, למקום שבו אתם רוצים שיעשה את צרכיו.
כאשר הוא עושה את צרכיו אמרו לו "מהר" ואז שבחו אותו, לפעמים ניתן לתת לו גם צ'ופר קטן. בשימוש במילה "מהר" כאשר כלבכם עושה את צרכיו תוכלו ליצור אסוציאציה בין המילה "מהר" לעשיית הצרכים. בשלב מאור יותר, בעיקר בחורפים קרים, תודו לעצמכם על זה שקיצרתם את הטיול עם הכלב כאשר תגידו "מהר".
תמיד הוציאו את כלבכם דרך אותה דלת ולאותו מקום לעשיית הצרכים. זה ירגיל אותו לשרוט את הדלת כאשר הוא רוצה לצאת לטיול, כך נקיון הבית יהיה משימה פשוטה יותר עבורכם (לא תצטרכו לנקות את צרכיו בבית).
השתדלו לשמור על שעות יציאה קבועות כל יום, גם כלבים, כמו בני אדם אוהבים לשמור על רוטינות מסוימות.
אלא אם כן תפסתם את כלבכם על חם, מבלגן את הבית, אל תכעסו עליו על הבלגן שעשה (בעבר). קירוב אפו של הכלב לשלולית שתן אחרי כמה דקות שהמעשה נעשה לא יעזור, אלא להיפך, זה רק יבלבל את הכלב.
אם תתפסו את כלבכם בשעת עשיית צרכים בבית, תפסו את קולרו בחוזקה ואמרו את המילה "לא!" בקול תקיף ואז הובילו את כלבכם החוצה, למקום שבו אותם רוצים שיעשה את צרכיו. כאשר הוא עושה את צרכיו, שבחו אותו(ואל תשכחו לומר לו "מהר").
כאשר הגור מתרוצץ בבית שימו עליו עין ולמדו לזהות סימנים מתי הוא הולך לעשות את צרכיו, יש כלבים שהולכים במעגלים, יש כלבים שמרחרחים את האיזור בור הם רוצים לעשות את צרכיהם. לכלב כלב יש סימן לפני ��הוא עושה את צרכיו, למדו לקלוט את סימנו של כלבכם וקחו אותו החוצה למקום שבו אתם רוצים שיעשה את צרכיו.
תצטרכו להיות מעט סבלניים. לגור יהיו תאונות , אל תשכחו, עדיין מדובר במוחו של גור צעיר שלוקח לו מעט זמן עד שנדלקת בראשו הנורה, הגור אומר: "אההה, זה מה שרצית שאעשה.."