כלב חדש בבית - בעיות התנהגות

 

התמודדות עם כלב בעייתי
כשהבאתם אותו הביתה, ידעתם שהכלבלב החמוד הזה יכניס קצת חיים למשפחה שלכם בדרכים שונות. דמיינתם אותו רץ עם ילדיכם בגינה, מתכרבל לרגליכם מול האח בערבי חורף קרירים, ובן משפחה שתמיד ישמח את כולם יעלה חיוך על פניהם.
לא ציפיתם לנשיכות. וממש לא צפיתם את המזג הרע והאגרסיבי שלו. לעולם לא חלמתם שיקדיש את חייו להריסת בגדים, נעליים ורהיטים. לא תכננתם נביחות מרעישות והתנהגות הרסנית ולא רצויה. אם הייתם מוכנים לזה, או לא, אתם בעלים של כלב לא מחונך.
יש ללא ספק, פיתוי לוותר. ייתכן ולפעמים תרגישו שאתם "תקועים" עם כלב לא מחונך. יש כאלו שאפילו ישקלו לבחור בדרך הלא מוסרית ולנטוש את הכלב תחת תנאים כאלו. אף אחד מהפתרונות האלו לא טוב לכלב או לבעלים. במקום זאת אתם צריכים לקחת את המצב לידיים ולהתחיל לאלף ולעזור לכלב לשפר את התנהגותו. להתחייב לכך זה הצעד הראשון להצלחה באילוף כלב חסר חינוך.
אך מה אז? אין פתרון חד משמעי לטיפול בכלב חסר חינוך. כמו אנשים, לכל כלב יש את אישיותו. ישנם ארבעה דברים שתצטרכו לעשות אם תרצו שהכלב שלכם יחיה חיים טובים ושמחים, וכמו כן זה יועיל גם לכם:
חיפוש מידע
חוברת קטנה בעלת 10 עמודים שקיבלתם מתנה בחנות החיות המקומית אינה מספיקה לאילוף הכלב. חפשו ספרות מקצועית שנכתבה ע"י מאלף מוסמך כדי לבצע את המשימה.חפשו בספריה, בחנויות ספרים ובאינטרנט ורדפו אחרי מידע וטיפים שיכולים לעזור לכם לאלף את הכלב למשהו ספציפי שאתם מצפים ממנו.אך יש להימנע מחיפוש על חשבון ביצוע, חשוב לזכור שיש לתת הרבה יחס ואכפתיות לכלב, לבעיותיו ולפוטנציאל שלו כדי באמת להצליח.
רכוש עכשיו את הקורס המקיף לאילוף כלבך בשיטת עשה זאת בעצמך וחסוך אלפי שקלים.
בריאות הכלב
לפעמים, בעיות התנהגות עלולות להיות סימן חיצוני לבעיה בריאותית שבלתי נראת לעין. שקלו את האפשרות שבעיות ההתנהגות של כלבכם היא בעיה פיסית. דאגו לכך שכלבכם יטפול ע"י ווטרינר בקביעות. אם ישנה בעיה בריאותית אשר גורמת להתנהגותו השונה, טיפול רפואי בהחלט יכול לפטור את בעיותיו ולהבטיח לו חיים בריאים וארוכים יותר. לעיתים מעלימים עין מבעיות בריאותיות.
סבלנות
אל תצפו שבעיית כלבכם תיפתר במהלך לילה. שינוי דפוסי התנהגותו של כלב בעייתי עלול לקחת זמן. אם תצפו לשינוי מהיר כמו עם הכלב המחונך של השכנים, אתם תאוכזבו. רתמו את עצמכם ומשימה וקחו בחשבון שזה יקח זמן. בנוסף, ישנה תופעה שמתפתח חוסר סבלנות מצד המגדל עם הזמן, וזה גורם לו לכעוס על הכלב או להתנהג בהתנהגות שלא מועילה לתהליך האילוף, זה לא בהכרח נובע מרוע,אך זה יכול רק להזיק לתהליך האילוף ולהחזיר אותו למצב הקודם יכול להיות אפילו קשה יותר.
חיפוש עזרה
לפעמים, כלב פשוט צריך אילוף מקצועי. אם ניסיתם בכוחות עצמכם לאלף אותו עד עכשיו ואתם מרגישים שזה לא עוזר והגעתם למבוי סתום, עליכם לשקול פניה למאלף מקצועי שיודע מה הוא עושה. למאלפים מקצועיים, יש נסיון רחב ויכולים לפעמים להתאים שיטת אילוף מסוימת לכלבכם. יכול להיות שתצתרכו להעזר בשירותיו של מאלף מקצועי על בסיס קבוע, או לפחות להתייעץ איתו.
ככל שתלמדו יותר, תשמרו על בריאותו הפיסית של כלבכם, תהיו סבלניים והעזרו בייעוץ של מאלף מקצועי בשעת הצורך, תוכלו להעלות את רמת חייו של כלבכם הבעייתי. לגור החמוד שהבאתם הביתה בתקווה שתהיה לכם חיית מחמד לתפארת עוד יש סיכוי לחיות חיים טובים ושמחים עם תשתמשו בהמלצות שניתנו לכם במאמר זה ביעילות.אם תשקיעו יכול להיות שיצא לכם כלב ממש כמו שתכננתם, נחמד מאולף וחיית מחמד מעולה.