חינוך גורים

 


קיבלת חיית מחמד חדשה כמעט לפני שבוע.
במשך הזמן הזה, החיה הקטנה אכלה שלושה זוגות נעליים, ארבעה מהספרים החביבים עליך, כרסם את הציפוי מסביב למסגרת דלת האמבטיה, כרסם את חוט החשמל של המחשב הנייד שלך, ורק הבוקר מצאת אותו מכרסם בהנאה את הארנק שלך, ולמנה שנייה את כרטיסי האשראי שלך.
זה מתחיל להיות מאוד יקר ומהר, וזה גם מתחיל להיות מסוכן לגור עצמו. אולי הגיע הזמן שנתערב?
אז איך מטפלים במצב הזה? שוב, אנחנו רוצים לוודא שהאוצר הקטן שלנו בריא בתור התחלה, אז קח אותו לווטרינר אם לא ביקרת אצלו לאחרונה.
ישנו מצב רפואי אצל גורים שיכול לגרום לתופעת הלעיסה חוץ מאשר הנטייה הטבעית שלהם ללעוס כדי לחקור את העולם. המחלה נקראת 'פיקה' והיא גורמת לחיית המחמד לאכול דברים שהם לא מזון בניסיון לטפל בבחילה. אז בבקשה, קח אותו לווטרינר כדי לוודא שלחיה שלך יש תעודת בריאות נקייה.
הצעד הבא כרוך בהבנה שבעוד שלעיסה היא נורמאלית והיא חלק בריא בהתפתחות של הגור, יש לה צדדים מתקבלים על הדעת וכאלה שלא.
רכוש עכשיו את הקורס המקיף לאילוף כלבך בשיטת עשה זאת בעצמך וחסוך אלפי שקלים.
גורים לומדים על העולם שלהם באמצעות לעיסה במידה רבה כמו ילדים. הם משתמשים בחושים שלהם כדי לחקור עולם חדש שנפרש להם מול העיניים, והם מפעילים את חוש המישוש ואת חוש הטעם שלהם כאשר הם לועסים עצמים שונים. בדומה מאוד לילדים, גורים צריכים רק את ההגנה שלנו מפני סכנות שאורבות בחקירות שלהם. חוטי חשמל, מחטים, צמחים רעילים וכימיקלים בבית, אפילו שוקולד, כל אלה מציבים איומים מאוד ממשיים לחיית המחמד שלך. זוהי חובתך להגן על החיה מפני הסכנות האלה.
אילוף עקבי עם הפקודה "לא" יכול לעשות את זה.המילה 'לא' היא מילה שכלבך צריך ללמוד מוקדם ולהגיב לה מיד.המילה הבודדת הזו הצילה כלבים רבים מגורלות נוראים רבים.מאלפים את הגור תוך שימוש חוזר ונשנה בפקודה "לא" בכל פעם שישנו מצב מסוכן.אם אתה תופס את חיית המחמד שלך לועסת את הנעליים שלך, אמור "לא" בנימה החלטית וקח ממנו את הפריט.
אל תיתן לזה להפוך למשחק של משיכת חבל.במקום זה, קח את הפריט מהר או שיחד עם ה-"לא" שלך תתיז עליו מעט מים מבקבוק, תמחא כף בצורה רועשת או תטפח קלות, אבל בצורה משכנעת, ��ל האף. ההסטה הקטנה הזו בדרך כלל מספיקה כדי לגרום לכלב לאבד עניין במה שלא יהיה הדבר שאותו הוא לועס. בנוסף, אל תיתן לחיה משהו לרדוף אחריו הם היא בוחרת צעצוע ללעיסה בצורה לא נכונה.
הרצון מפרש את הפעולה הזו כמשחק, והם יהיו מאושרים אם הם ישחקו ללא הרף במשך שעות.במקום זה, גש אל החיה בצורה רגועה ואז קח את החפץ. עבור פריטים שנלעסים בדרך קבע, אפשר להוסיף תוסף כימי כגון אבטיח הפקועה (צמח בעל פרי מר) כדי לתת טעם רע לפריט ולגרום לו להיות דוחה בעיני החיה מכדי שהיא תלעס אותו. אילוף באמצעות קרטון הוא גם יעיל כדי להפסיק את התנהגות הלעיסה, ואנחנו נדון בזה לעומק במאמרים הבאים.
עם זאת, אתה לא רוצה להרוס לגמרי את הדחף של הכלבים שלך ללעוס, משום שההרגל הזה בריא להם כשמבצעים אותו בצורה נכונה.במקום זה, תציע להם חפצים הולמים כדי לספק את הנאת הלעיסה שלהם. ייתכן שצעצוע לכלבים (כדי לשמור על בית שקט, תוציא את הרמקולים מהצעצוע), צעצועי חבל ועוגיות פריכות לכלבים מספקים מוצא טוב להתנהגות ההרסנית של הכלב, והם גם עוזרים לשמור על היגיינת הפה של החיה שלך.
בנוסף, הייה מודע לכך שכל החיות הן שונות זו מזו.הכלב שלך עשוי להגיב אחרת מכלב אחרת באותו מצב.יש כלבים שמפתחים עמידה תוקפנית כשמנסים לקחת להם את החפץ. אם הכלב שלך נעשה תוקפני ולא מוכן שייכנסו לטריטוריה שלו, מומלץ מאוד לקבל עזרה מקצועית כדי להימנע מבעיות או מנשיכה.
עם הצעות פשוטות אלה, אתה יכול להבטיח שהגור שלך בריא ולשמור על שלמותו של אוסף הספרים שלך.