הרגלים והתנהגות נאותההכלב במוצאו מן הזאב. סביבה ביתית עשויה לבלבל את הכלב, ללא אילוף נאות הכלב ינבח, יקפוץ על רהיטים ואורחים ויגנוב אוכל בכל הזדמנות.
בסיום שיעור זה יכיר הכלב את האיסור לקפוץ על אנשים, לא ינשך חפצים בבית, ילמד כי אסור לו לנבוח, לילל או לנשוך ויפסיק את המנהג לגנוב אוכל מהשולחן.
חינוך הכלב הינו הבסיס לחיים משותפים נעימים ובטוחים לכלב ולבעליו. שניכם תהיו מאושרים יותר אם הכלב יהיה בעל הרגלים והתנהגות נאותה ובכך יסתגל לאורח החיים ויתאים לחוג המשפחה שלך.
כלבים הם חיות להקה מטבעם המכירים סדר חברתי מוגדר היטב. אין זה אכזרי ללמד את הכלב הרגלים. ההיפך הוא הנכון, לא ראוי להחסיר ממנו את הרגלי המשמעת שמנהיג להקתו היה מצפה ממנו. בכך שתקנה לו הרגלים בסיסיים, אתה הוא זה שממלא את התפקיד הזה.
מרבית הבעיות בגידול כלבים מתחילות בעובדה שאנו, הבעלים, לא מבינים את הכלב ואת צרכיו ובנוסף מחוסר ידיעה מעבירים לו מסרים סותרים. כך גדלים כלבים והופכים למבולבלים, שאינם יודעים או מכירים גבולות התנהגות. כתוצאה מכך בעלים מתייאשים מהכלב או מיכולתם לרסן את התנהגותו והכלב הופך לפחדן ומבולבל שנוטה לפרוק את האנרגיה שלו בהפיכת פחים, הרס הבית, נביחות, יללות ולעיתים אף מתפתחת התנהגות תוקפנית.
לעולם לא מאוחר מדי להקנות הרגלי התנהגות נאותים לכלב. הקדש מעט זמן ומאמץ ותגלה שחברתו של כלב המציית לך מהווה גמול ראוי להשקעתך.