המפתח לאילוף נכון


המפתח לאילוף הוא להיות המנהיג של הכלב שלך
כלבים, מעצם טבעם, חיים בלהקות. עם זאת, אנחנו נוטים לחשוב עליהם פשוט כעצמאיים ולא חושבים לעתים קרובות על האופי הבלתי ניתן לשינוי שלהם בתור יצורים שחיים בלהקות. אם אנחנו לא מביאים בחשבון את האופי האמיתי של כלבים, אנחנו נהפוך את האילוף לקשה יותר. באותו אופן, אם נבין מה זה אומר לחיות בלהקות, נוכל לחשוף את אחד הסודות הגדולים ביותר באילוף.
כשכלבים נמצאים בלהקות, יש להם מנהיגים. לתפקיד המנהיג בלהקות כלבים יש השפעה גדולה. כלבים אחרים בלהקה באופן טבעי נעשים כפופים למנהיגות והם יפנו למנהיג לקבל הכוונה והנחיה.
כמובן, כלבים מבויתים לא נעים בלהקות. במקום זאת, הם יוצרים להקה בהתבסס על אלה שאיתם בדרך כלל יש להם יחסי גומלין. בעיקרון, הבעלים ובני המשפחה של הבעלים או חברים קרובים הופכים להיות הלהקה של הכלב.
זה יוצר הזדמנות נפלאה למאלפי כלבים. בכך שתציב את עצמך כמנהיג הלהקה של הכלב שלך, הכלב יטה מטבעו ללכת בעקבותיך, ירגיש מטבעו נטייה לכבד אותך ויפגין צורך אינסטינקטיבי ללמוד ממך. מכיוון שהמבנה החברתי האמיתי של כלב תמיד ייראה מזווית הראייה של להקות ומנהיגים שטבועה בכלב, יהיה זה הגיוני עבור מאלפים לנצל את זה על-ידי חלוקת תפקידים הן עבור חיית המחמד והן עבור האדון, שתהפוך את אילוף הכלב ליעיל במיוחד.
ישנם כמה דברים שמאלף יכול לעשות כדי לחקות מנהיג להקה. טכניקות אלה יאפשרו לכלבך למצוא את מקומו הצודק בסדר החברתי של המשפחה שלך, וזה יגרום לו להיות נוח לאילוף במידה משמעותית. יש כאלה שיגידו שזה קל כמו "לוודא שהכלב יודע מי הבוס", אבל זאת אמירה מופשטת מדי. להיות שתלטן זה לא כמו להיות מנהיג. הניסיון לאכוף על הכלב את רצונך הוא לא בהכרח תקשורת אליו שאתה באמת מנהיג הלהקה. המאלף המוכשר יבין את זה ויבצע פעולות מסוימות כדי לחקות מנהיג להקה.
מספר טכניקות שמומלצות על-ידי מומחים כוללות:
עקביות
מנהיגים טובים אוכפים בעקביות את הכללים והתקנות. למנהיגים שלעתים קרובות "מעלימים עין" לא מתייחסים ברצינות. כלב יבחין אם אתה שומר בעקביות על הכללים והציפיות שלך, ואפילו יבחן מדי פעם את האופי שלך כשהוא מותח את הגבולות של מוסכמות ההתנהגות שנקבעו כדי להחליט מי באמת האחראי. בכך שתהיה מנהיג עקבי לגמרי, סביר שתבסס את עצמך כראש הלהקה ואז כלבך יהיה הרבה יותר מוכן ללכת בעקבותיך.
כבוד
מכבדים מנהיגים לא בגלל שזה פועל יוצר של התפקיד שהוטל עליהם, אלא בגלל האופן שבו הם מתנהגים בתפקיד. סביר להניח שיעריצו וילכו בעקבותיו של מנהיג תקיף אבל הוגן. אתה צריך להיות תקיף עם כלבך בזמן האילוף, אבל תתלה ציפיות לא סבירות או תכפה את הכללים באלימות או עם ענישה. מנהיג להקה טוב יכול עדיין להשתמש בטכניקות של חיזוק חיובי, שהוכח שהוא המפתח לאילוף מוצלח. להיות מנהיג שזוכה לכבוד יהפוך את הכלב שלך לחסיד שיעניק לך כבוד. ההתמסרות שלו אליך צריכה להתבסס על כבוד והערכה – לא על פחד או השפלה.
אינטראקציה
מנהיג הלהקה המוצלח יקיים אינטראקציה עם כלבו בדרכים שמחזקות את הרעיון של היררכיה חברתית. כלבים, למשל, מחפשים רמזים למנהיגות בעיניים. אם תשמור על קשר עין עם הכלב שלך במהלך האילוף, הוא יבין טוב יותר את תפקידך כמנהיג. באותו אופן, רצוי מדי פעם לדרוש מכלבך תשומת לב בזמן הליכה, משחק או במהלך שיעורי אילוף אינטנסיביים יותר. בכך שתפקוד על כלבך לכרוע ולהביט בך, למשל, אתה תחזק יותר את עמדתך כמנהיג הלהקה.
שחרור העוצמה של להיות מנהיג להקה יכולה לגרום לאילוף להיות הרבה יותר יעיל. עם תפקידים שנקבעו בבירור, אתה יכול להימנע מרוב המאבקים שאנשים אחרים עשויים לחוות בזמן שהם מאלפים את החיות שלהם. בנוסף, בכך שאתה מציב עצמך כמנהיג הלהקה, אתה יוצר סביבה שבה כלבך יחפש את ההכוונה שלך באופן טבעי. הנהגת להקה היא מרכיב חשוב בכל תוכנית אילוף אופטימאלית לגמרי.