ההבדלים באילוף כלבי צייד מזנים שונים

 

כפי שאומר השיר הישן, לכל מטרה זמן משלה, וזה נכון גם לגבי אילוף כלבים.בדיוק כפי שעבודות שונות דורשות מיומנויות שונות וכלים שונים, כלבים שמשתמשים בהם בתחומים מיוחדים דורשים אילוף מיוחד.לצורך דיון זה, נבחן את כלב הציד ואיזה אילוף מיוחד נדרש עבורו כדי שיהיה חבר קבוצה מועיל.
מאז התקופות הפרה-היסטוריות האדם גידל חיות מחמד, וכלבים אינם יוצאים מן הכלל.מה שמעניין הוא שהחיה הזו שמרה כל כך הרבה מההיסטוריה שלה במרוצת השנים, ובנוסף לזה התפשטה לתחומים אחרים בחיים שלנו.אין שום ספק שהכלבים המקוריים נועדו למטרות ציד ולא כבני לוויה, אבל במהלך השנים הקשר הזה התפתח וכעת הוא כולל לא רק ציד, אלא גם הגנה מפני אויבים, ליווי, שירותי הדרכה ומעקב.עובדה מעניינת נוספת היא שבעוד שטכניקות הציד והכלים שלנו התפתחו, השימושים שלנו בכלבי ציד שמרו רבות על האווירה ההיסטורית שלהם.
עדיין משתמשים בכלבים למטרות של הברחת חיות ציד ממקומות המסתור שלהם ומעקב אחרי טרף פצוע, במידה רבה כפי שהשתמשו בהם לפני אלפי שנים.אבל היה שינוי עיקרי אחד ... אנחנו לעתים נדירות מצפים מחיית המחמד שלנו באמת להרוג חיות נרדפות.כיום לכלב יש מעמד יותר של מחזיר, ובהחלט ייתכן שאפשר לצוד חיים שלמים ולעולם לא להזדקק לשירותיו של כלב ציד.אבל איזה כיף זה יהיה?בעולם שהשתנה כל כך מהר ונע כל כך מהר, חשוב לשמר חלק מההיסטוריה ולכן אנחנו מגדלים כלבים בתור בני הלוויה הנאמנים שלנו לציד.עם זאת, אפילו בציד כלבים עדיין דורשים אילוף ספציפי.
הצעד הראשון באילוף כלב ציד נעשה לפני שבכלל השגת את החיה.עליך להחליט איזה כלב נדרש בספורט שלך? גזעים רבים שובחו לפעילויות ציד מסוימות, וחייבים להביא את זה בחשבון.בדיוק כפי שלא תיקח כלב תחש לציד אריות, אל תצפה שכלב הזאב שלך יזחל לתוך מאורה של גירית.
החלט על סגנון הציד ולאחר מכן בחר את החיה המתאימה ביותר לכך.האם אתה חובב ציד ארנבות או סנאים?אולי כלבי הביגל והבאסט יקלעו לטעמך.האם אתה מעדיף את האתגר שבציד שלווים, יונים או פסיונים?אולי אתה צריך לשקול את אחד מגזעי הפוינטר.האם אתה אוהב את הרוגע השל��ו של שעות ארוכות במארב לברווזים בבוקר קריר?רטריבר הוא ככל הנראה הבחירה המושלמת עבורך.קח את הזמן ועשה מחקר.ישנו זן שגודל כמעט לכל סוג של ציד ואפילו כמה גזעים שפולשים לתחומים אחרים ולזירות אחרות.
ההבדל השני באילוף כלבי ציד הוא שאיפת האילוף עצמה.בעוד שרצוי להסיר כמעט לגמרי התנהגות אגרסיבית בחיה שנועדה לליווי, יהיה זה מומלץ להשאיר חלק מהאינסטינקט הזה ללא פגע עבור חיות שנועדו לציד.הסיבה לכך היא פשוטה.חיות אלה העבירו שעות ארוכות ולעתים ימים בשדה, והן עלולות להיתקל בסכנה מחיות בר או אפילו מטרף פצוע.בנוסף, בפעם הראשונה שהכלב הלא מאולף שלך ימסור לך סנאי שהוא המום ולא לגמרי מת, אתה תבין את הסיבה להשארת האינסטינקט האגרסיבי בחיה.(הערת המחבר:פנה לקבלת טיפול רפואי כדי לחבר בחזרה את האצבע שהסנאי תלש בנשיכה.סרט דביק לא יתקן כל דבר ולא משנה מה כתוב על התווית.)צחוק בצד, כלב ציד מעט אגרסיבי הוא יותר מועיל מאשר מזיק, כל עוד הוא מגיש את הטרף ללא מאבק.
היבט נוסף של אילוף כלבי ציד הוא ללמד אותם להתנהג באופן עצמאי.סוגים רבים דורשים שכלבי הציד בדרך כלל יובילו את הציד ממרחק רב.הם חייבים להיות מסוגלים לפעול על דעת עצמם ללא פחד שהם יברחו או ייקלעו לצרות.נקודה נוספת שאולי תיראה מעט טיפשית:לכלב ציד אסור להיבהל מרובים.לשלם 1,500 דולר עבור כלב לציד ציפורים שנעלם ביללות אל מעבר לגבעה ושלעולם לא יחזור אחרי שירית, זה לא אילוף טוב או השקעה טובה.
אז זכור כשאתה בוחר את בן הלוויה שלך ...בחר את הגזע בהתאם, אלף אותו נכונה והכר את כלבך.עם היסודות האלה, ציד עם כלבים יכול להיות תחביב נהדר.