אימוני זריזות

 


אימוני זריזות לכלבים
בלי זריזות, האדם הכי שרירי בעולם לא יוכל לנצח קרב נגד תלמיד כיתה ה'.אבל האם ידעת שעבור כלב, זריזות היא כנראה חשובה אפילו יותר?כשכל כך הרבה שעות מרגעיו המאושרים של הכלב מוקדשות לריצה, קפיצה, תפיסה והתמתחות, אימוני הזריזות של הכלב באמת יכולים לעזור לכלבים להזדקן בחן ובאושר.
מהם אימוני זריזות לכלבים?
קרוב לוודאי ראית אימוני זריזות לכלבים בטלוויזיה.הכלבים רצים במסלול אבובים, מנהרות, בזיגזגים, לוחות שמיועדים להליכה, מכשולים, משוכות ומתקני טיפוס בגובה 3 מטרים.הליכה בעקבות המאלף, ישיבה, הישארות במקום, שילוח וגם הליכה ללא רצועה נכללים אף הם.
מי יכול להשתתף?
כל אחד שיש לו כלב יכול לעשות אימוני זריזות.אין הגבלת גיל לאנשים או לכלבים.למעשה, יש לעודד ילדים וגורי כלבים להשתתף.כלבים מכל הגזעים והגדלים ללא מגבלות פיזיות יכולים להפיק תועלת מאימוני זריזות.בדוק עם הווטרינר שלך לפני שאתה מתחיל אימוני זריזות אם יש לך ספקות כלשהם לגבי הכושר של כלבך.
איזה ציוד נדרש?
אתה כמדריך תצטרך נעליים ובגדים נוחים שתוכל לרוץ בהם, משום שזה לא תרגיל לכלב בלבד.כלבך זקוק לקולר מעור או דמוי רשת עם רצועה די ארוכה מעור, מניילון או מחבל.אל תשתמש בשלשלת; היא עלולה להיתפס במכשולים.
מסלולים של אימוני זריזות לכלבים
ישנם שני צדדים לאימוני זריזות לכלבים.אלה הם אימוני המכשולים והשליטה.ישנם גם טיפים לאילוף כלבך.מכשולים.למרות שהוא נראה גבוה למדריכים רבים, מתקן הטיפוס הוא המכשול הטוב ביותר להתחיל את האימונים.לוח ההליכה לכלבים, מכשול נמוך והמנהרה (כלבים אוהבים את המכשול הזה) גם הם מצוינים לאימון הכלב המתחיל.
אימוני שליטה הם חשובים כדי לשמור את כלבך ממושמע הן במסלול אימוני הזריזות והן מחוצה לו.כולם יודעים שכלב חייב ללכת בעקבות המדריך ולשבת.אתה חייב גם ללמד את כלבך לדעת פקודות שונות ולציית להן:ללכת ימינה ושמאלה, לשכב ולהמתין.אחרי שהוא שולט בפקודות האלה, הכלב חייב ללמוד לחזור (לחזור בכל פעם שאתה קורא לו) ולחזור מעל מכשולים.דבר חשוב נוסף הוא פקודת ה-"שילוח", שגורמת לכלב ללכת לפניך.
טיפים לאימוני זריזות לכלבים
התחל את האימונים על ידי הסבת תשובת לבו של הכלב.דבר אליו והצע לו גמול.יחד עם האהבה שלו אליך, הוא יהיה כולו אוזן.ודא שיש לך את הרצועה הנכונה (בדרך כלל 1.8 מ') וקולר נוח (מדוד את צווארו של הכלב והוסף 5 ס"מ) עבור הכלב שלך.שבח אותו לעתים קרובות."שדר באותו תדר" של הכלב שלך כדי לוודא שאתה והוא מוכנים לאימונים.
הנה טיפ אחרון:ודא שאתה וכלבך עושים חיים.אחרי הכול, קפיצה דרך חישוקים אמורה להיות כיף – לפחות אם אתה כלב.