איך לבחור מאלף כלבים

 

למרות שבעלים של כלבים רבים מאלפים את חיית המחמד שלהם בהצלחה ללא עזרה חיצונית, יש כאלה שמפיקים תועלת רבה מהשימוש במאלף כלבים מקצועי. מאלף כלבים איכותי עוזר להנחות את הכלב בזמן שהוא מספק לבעלים הנחיה ועזרה חשובות מאוד. כלבים בעייתיים מאוד – למשל, כאלה שיש להם תוקפנות לא מרוסנת או שהם מרדניים – לעתים קרובות מציבים בעיות באילוף שעולות אפילו על אלה של בעלים של כלב שהוא בעל ידע, וזה נעשה הכרחי למצוא מאלף כלבים מעולה.
למאלפי כלבים לא נדרש רישיון מיוחד. כל אדם עם רצון לעשות את זה יכול פשוט לקרוא לעצמו מאלף כלבים, לתלות שלט ולהתחיל להשיג לקוחות. סך הכניסה למקצוע של אילוף כלבים הוא כה נמוך עד שאין פלא שישנם כל-כך הרבה מאלפים לא מתאימים שמנסים לעסוק במקצוע.
כשבעלים של כלב בוחר מאלף כלבים, איך הוא יכול להחליט במי לבטוח בכל הקשור לחינוך ולטיפול בכלב? זה עשוי להיות קשה מאוד לבחור מאלף כלבים, אבל חשוב להפריד בין הלא מוכשרים והחובבנים לבין המוכשרים באמת למען רווחתו של הכלב. טעות בבחירת מאלף כלבים לא רק לא תעזור לכלבך, היא יכולה להחמיר את ההתנהגות כך שמאוחר יותר יהיה קשה יותר לתקן אותה.
אין נוסחת קסם לבחירת המאלף הנכון. יש כמה גורמים שכדאי לך לשקול כדי למצוא מישהו שתוכל לעבוד איתו בהצלחה ושתוכל לסמוך עליו. עם זאת, ישנם לפחות שני שיקולים שצריכים להנחות את רוב תהליך הבחירה של מאלף כלבים: ניסיון ומוניטין.
ניסיון
אתה צריך לנסות לחפש מאלף עם ניסיון משמעותי. יותר סביר שמאלפים מנוסים יוכלו להתמודד בהצלחה עם הנסיבות הייחודיות של כלבך לפי ניסיון העבר שלהם עם חיות אחרות.
בנוסף, ניסיון מטבעו מעביר מסר של לפחות סיכוי סביר לקיומו של כישרון. לא סביר שמישהו יישאר בתחום כמאלף כלבים במשך תקופה ארוכה אם אין לו כישרון ואם הוא לא מפיק את התוצאות הרצויות. בעיקרון, ניסיון הוא גם לפחות הוכחה ליכולת מסוימת.
מה לגבי מאלפים חדשים? אחרי הכול, אפילו המאלף הוותיק והמנוסה ביותר התחיל ללא ניסיון. האם זה אומר שצריך לוותר מראש על כל מאלף שאין לו רקורד ארוך?
ייתכן שתוכל למצוא מאלף באמת טוב מבין המאלפים חסרי הניסיון. עם זאת, ישנו סיכון גבוה יותר שהמאלף לא יוכל לאלף את כלבך בצורה משביעת רצון. אם אתה חושב לקחת מאלף מתחיל, תחקר אותו לגבי ניסיון קודם לפני שהתחיל לעסוק במקצוע. גלה עם אילו כלבים הוא התמודד, אם יש לו מורה מנוסה יותר שהנחה אותו, ולמה הוא חושב שהוא מתאים לעבוד עם כלבך. בחירת מאמן מתחיל יכולה לעבוד מצוין, אבל זה מגדיל את הסיכויים להתעסק עם מישהו שבכלל לא מוכן לטפל בתחומי האחריות של מקצוע האילוף.
מוניטין
ניסיון הוא סימן לכישרון, אבל זאת לא דרך חסינת טעויות להעריך את הכישרונות של המאלף. ייתכן שמשווק ממולח יישאר בתחום הרבה זמן, אחרי הכול, בלי קשר לאיכות העבודה שלו. זה יהיה הולם לבדוק את המוניטין של מאלפי כלבים שאתה מתלבט לגביהם. דרוש דעות או המלצות ממגוון מקורות על מנת למצוא את המאלף שמתאים לך.
מקורות מידע מצוינים לגבי מאלפים נהדרים וכאלה שיש להימנע מהם, כוללים וטרינרים, מגדלי כלבים, בעלי חנויות לחיות מחמד ומכרים קרובים שהשתמשו במאלף כלבים. אם תשאל בסביבה, אתה יכול לגלות מיהם המאלפים הכי נחשבים.
שאל גם את המאמן עצמו. בדוק אם הוא יכול לתת לך אנשים שסיפקו לו המלצות ושאיתם אפשר ליצור קשר, עדיף לקוחות קודמים. צריך להתייחס במידה מסוימת של חשדנות בכל מאלף שלא מוכן לעשות את זה. רוב המאלפים המוסמכים והמוכשרים ישמחו לתת לך אנשים שסיפקו המלצות ושאיתם תוכל ליצור קשר. ודא שאתה עושה את זה. דבר עם נותני ההמלצות וגלה כל מה שאתה יכול על המאלף ועל איכות האילוף שלקוחות קודמים והכלבים שלהם חוו.